Kupując u nas zdobywasz
punkty, które możesz
wymienić na konkretny
towar z naszego sklepu.
- Szczegóły wkrótce.

PayPal

 PayPal - system bezpiecznych płatności:

Kupując online, należy koniecznie wiedzieć, jak robić to bezpiecznie. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma krótkimi poradami na temat bezpieczeństwa zakupów w sieci:

Sprawdź wiarygodność sprzedającego

Sprawdź komentarze sprzedającego  Większość serwisów aukcyjnych i wiele internetowych centrów handlowych posiada forum, na którym kupujący mogą publikować komentarze na temat ich doświadczeń ze sprzedającymi. Uważaj na sprzedających, którzy mają niewiele komentarzy lub nie mają ich wcale; bardzo poważnie traktuj wszelkie komentarze negatywne.
 
Porównuj aukcje  Szukaj podobnych przedmiotów na wielu aukcjach, aby sprawdzić, czy oferowana przez sprzedającego cena jest rozsądna. Podejrzliwie traktuj przedmioty trudne do znalezienia, a sprzedawane po bardzo niskiej cenie. Jeżeli sprzedający oferuje wiele takich samych przedmiotów, poproś o możliwość kontaktu z jego dostawcą. Sprawdź, czy dostawca to legalna firma, posiadająca adres i numer telefonu podany w książce telefonicznej i faktycznie się pod nim znajdująca.
 
Wybieraj Zweryfikowanych sprzedających PayPal  Sprawdź, czy sprzedający jest Zweryfikowanym użytkownikiem PayPal i czy jest nim już od co najmniej kilku miesięcy. Aby sprawdzić stan członkostwa w systemie PayPal, przejdź do karty Wyślij pieniądze i zainicjuj płatność na rzecz sprzedającego. Na stronie Sprawdź szczegóły płatności, jeszcze przed potwierdzeniem jej wykonania, znajdziesz obok adresu e-mail sprzedającego łącze do informacji o stanie jego zaufania (np. Zweryfikowany użytkownik Konta specjalnego). Kliknij je, aby uzyskać więcej informacji na temat stanu członkostwa sprzedającego.

Kupując pod wpływem impulsu, nie rezygnuj z ostrożności

Robiąc zakupy, zawsze myśl trzeźwo. Poświęć odpowiednią ilość czasu na zdobycie informacji na temat kupowanego przedmiotu i sprawdź wiarygodność sprzedającego jeszcze przed ostatecznym wyrażeniem zgody na zakup. Nie kupuj, jeżeli nie ma wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić znaki ostrzegawcze.

Zachowaj szczególną ostrożność, kupując przedmioty cieszące się dużym zainteresowaniem

Zwłaszcza w okresie przedświątecznym, z zakupem niektórych przedmiotów cieszących się dużym zainteresowaniem wiąże się zwiększone ryzyko. Należy z dodatkową ostrożnością sprawdzić oferty, zwłaszcza w przypadku komputerów, biżuterii, elektroniki i towarów wyprzedawanych w sklepach.

Zachowaj ostrożność w przypadku przedmiotów z opóźnioną wysyłką

Zwróć uwagę na polecaną datę dostawy. Daty dostawy bardziej odległe niż 20 dni po płatności oznaczają wyższy poziom ryzyka. Pamiętaj, że sprzedającym korzystającym z systemu PayPal nie wolno sprzedawać towarów z datą dostawy następującą później niż 20 dni po dacie płatności.

Jeżeli coś brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe...

Jeżeli coś wydaje się zbyt piękne, aby było prawdziwe, przeczucie zapewne Cię nie myli. Odpowiedz sobie uczciwie, czy informacje podane w opisie sprzedawanego przedmiotu brzmią wiarygodnie.

Znaki ostrzegawcze

Sprzedający posiada duże ilości rzadko spotykanych towarów  Jeżeli sprzedający twierdzi, że nagle wszedł w posiadanie dużej ilości towaru, którego nigdzie nie można znaleźć, zakwestionuj jego prawdomówność. Zażądaj kontaktu z jego dostawcą i użyj książki telefonicznej, aby sprawdzić, czy jest to legalna firma, posiadająca podany w książce adres i numer telefonu i rzeczywiście pod tymi danymi dostępna.
 
Sprzedający kupuje tanie, a sprzedaje drogie  W wielu serwisach aukcyjnych komentarze wystawiane są zarówno za transakcje zakupu, jak i sprzedaży, jest więc możliwe, aby poprawić sobie statystykę ocen wyrażanych w komentarzach zawierając duże ilości transakcji zakupu. Jeżeli sprzedający dokonywał tylko zakupów (nie oferując jednak wiele przedmiotów na sprzedaż), uzyskane przez niego komentarze nie pozwalają zorientować się, jakim jest sprzedającym.
 
Sprzedający nie ma wcale komentarzy, ma ich niewiele lub ma wiele komentarzy negatywnych  O ile niewielka liczba komentarzy może po prostu oznaczać nowego użytkownika, transakcje ze sprzedającymi o wielu niekorzystnych opiniach wiążą się już z większym ryzykiem.
 
Sprzedający sprzedaje wiele przedmiotów zilustrowanych takim samym zdjęciem  Należy wystrzegać się wielu aukcji zawierających takie samo zdjęcie, zwłaszcza, jeżeli jest to zdjęcie zaczerpnięte z witryny internetowej producenta sprzedawanego towaru. Jeżeli aukcja zilustrowana jest zdjęciem, po którym można przypuszczać, że zostało wykonane w domu lub w biurze, prawdopodobieństwo, że sprzedający faktycznie posiada sprzedawany towar, jest wyższe.
 
Przestrzeganie podanych zasad pomoże Ci bezpieczniej robić zakupy online. Aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznym dokonywaniu zakupów w Internecie, zobacz Porady dla kupujących.
 
Zawsze jesteśmy pod ręką, gotowi Ci pomóc, jeżeli nabierzesz podejrzeń wobec kontrahenta. W przypadku, gdy realizowana transakcja wzbudzi Twoje zaniepokojenie, skontaktuj się z nami przed sfinalizowaniem zakupu.

PayPal.pl